Tadeusz TADDY Błażusiak - Oficjalna Strona  


  
 

Puchar Świata w Enduro 2009

Tadeusz Błażusiak drugi w Pucharze Świata Enduro 2009

Tadeusz Błażusiak fabryczny kierowca KTM wygrał dwa z trzech finałów podczas GP Hiszpanii zapewniając sobie drugie miejsce w Pucharze Świata Enduro 2009.

Finał GP Hiszpanii składał się z trzech finałów.

Jak się później okazało, mimo najszybszego czasu okrążenia w kwalifikacjach (Tadeusz miał prawie 4 sekundy przewagi nad kolejnym zawodnikiem) niesamowitego startu i zdecydowanego prowadzenia w pierwszym finale Tadeusz miał duże problemy ze sprzęgłem swojego motocykla i dojechał na metę pierwszego finału dopiero na 7-mym miejscu.

Drugi finał przyniósł zdecydowane zwycięstwo Błażusiaka, który po kolejnym bardzo dobrym starcie mocno odjechał konkurentów zostawiając drugiego na mecie Cerwantesa 6 sekund za sobą.

Trzeci i ostatni finał znowu należał do Błażusiaka, który po trwającej przez 2 okrążenia „walce” kierownica w kierownice z Iwanem Cervantesem zapewnił sobie zdecydowane zwycięstwo.

Tadeusz Błażusiak:

„Przede wszystkim chciałem pogratulować Ivanowi, który jechał dobrze podczas wszystkich rund Pucharu Świata. Z mojej strony nie jestem super zadowolony – moim założeniem było wygrać Puchar Świata. Jeśli twoim założeniem jest wygrać Puchar Świata, to mimo że bardzo dobrze jedziesz, jeśli go nie wygrywasz czujesz niedosyt – tak właśnie się czuję. Miałem parę słabszych startów, ale w Madrycie czułem, że jadę bardzo dobrze. Byłem bez wątpienia najszybszy w kwalifikacjach i wiem, że powinienem był wygrać wszystkie trzy, a nie tylko dwa finały.  Podczas pierwszego finału miałem problem ze sprzęgłem który „pogrzebał” szanse na zwycięstwo w  Pucharze Świata. Z poważnym trudem nabierałem prędkości do pokonywania poszczególnych przeszkód i dojechałem do mety daleko za podium. Drugi finał poszedł bez żadnych problemów – bardzo dobrze wystartowałem i pewnie utrzymałem pierwsze miejsce aż do linii mety. W trzecim finale przez ok. dwa pierwsze okrążenia walczyłem kierownica w kierownice z Ivanem, ale na kolejnych okrążeniach mocno go odjechałem i pierwszy przejechałem na metę – to był bardzo przyjemny sposób na zakończenie Pucharu Świata.
Za rok kolejny Puchar Świata – I’ll be back”     

Za tydzień Tadeusz wystartuje w extreme enduro - Hell’s Gate we Włoszech, gdzie będzie bronić mistrzowskiego tytułu z przed roku.

Wyniki z rundy Pucharu Świata Enduro w Madtycie:

1.       Ivan Cervantes (KTM) 39 punkty; 2. Taddy Blazusiak (KTM Factory Enduro Team) 34 punkty; 3. Dougie Lampkin (Beta) 22 punkty ...

Wyniki Pucharu Świata w Enduro Halowym 2009 (klasyfikacja generalna):

1. Ivan Cervantes (KTM) 117 punkty; 2. Taddy Blazusiak (KTM Factory Enduro team) 99 punkty; 3. Fabio Mossini (Honda) 57 punkty…

 
 
Tadeusz Błażusiak Halowe Mistrzostwa Świata Enduro Madryt 2009
 
Tadeusz Blazusiak Indoor World Cup Madrid 2009

Tadeusz Blazusiak Indoor World Cup Madrid 2009

Tadeusz Blazusiak Indoor World Cup Madrid 2009

KTM
Odzież Robocza
Red Bull
Airoh com
TCX BOOTS
FOX EUROPE
SCOTT USA
UNDER ARMOUR
 
Podaj fraze:
do góry start | mapa serwisu
2002-2009 Copyright Blazusiak Racing. All Rights Reserved. projekty internetowe sarka.pl