Tadeusz TADDY Błażusiak - Oficjalna Strona  


 TADEUSZ ZWYCIĘŻA GEICO AMA ENDUROCROSS SOUTH CAROLINA 2009!!!

Taddy zajmuje najwyższe miejsce na podium i zwększa swoją przewagę w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Ameryki.

Tadeusz Błażusiak, zawodnik fabryczny KTM, znów rozgromił rywali w trzeciej rundzie motocyklowych Mistrzostwach Ameryki Północnej Geico AMA Endurocross, którą rozegrano w mieście Florencja w Południowej Karolinie w USA. Błazusiak, który wygrał dwie poprzednie rundy, jest absolutnym liderem czempionatu.

W tych zawodach wszystko szło po myśli Polaka. Rozpoczął od mocnego uderzenie w kwalifikacjach, wykręcając czas jednego okrążenia aż o 2 s szybszy niż kolejnego zawodnika. W biegu kwalifikacyjnym także bez problemu zwyciężył. Bieg finałowy okazał się popisem Błażusiaka. Wystartował bardzo dobrze, był na 2. pozycji za Amerykaninem Geoffem Aaronem, a po pierwszym zakręcie już prowadził. Od tej chwili Polak powiększał przewagę, unikając błędów. Na mecie miał ogromną przewagę 20 s nad drugim Aaronem.

- Wszystko poszło perfekcyjnie - powiedział Tadeusz Błażusiak na mecie. - Udało mi się pewnie wygrać, choć trasa nie należała do moich ulubionych. Była dość wąska przez co wyprzedzanie było bardzo utrudnione. Na szczęście nie miałem problemów technicznych, nie popełniłem też błędów i bez kłopotu dotarłem do mety. Oczywiście moim celem jest wygrana i zdobycie tytułu mistrzowskiego. Mam nadzieję, że zdobędę to trofeum, które chętnie dołączyłbym do mojej kolekcji, ale zanim to zrobię,i jeśli mi się to uda, czeka mnie jeszcze kilka bardzo ciężkich startów.

winiki trzeciej rundy Mistrzostw Ameryki w Endurocrossie: 

1). Tadeusz Błażusiak - KTM
2). Geoff Aaron - Christini/KTM
3). Cory Graffunder - Husqvarna
4). Damon Huffman - Kawasaki
5). Colton Haaker - Kawasaki

Klasyfikacja Generalna po trzech rundach Geico AMA Endurocross 2009:

1.   Tadeusz Błażusiak - 90 pkt
2.  Geoff Aaron - 61 pkt
3.  Cory Graffunder - 56 pkt
4.  Damon Huffman - 55 pkt

Tadeusz_Taddy_Błażusiak_endurocross_Południowa_Karolina_2009 

Tadeusz_Taddy_Błażusiak_endurocross_Południowa_Karolina_2009                                                fotos: Ziegler-endurocross.com

Endurocross Florence, South Carolina 2009

foto: Dirt Rider

 

 

KTM
Odzież Robocza
Red Bull
Airoh com
TCX BOOTS
FOX EUROPE
SCOTT USA
UNDER ARMOUR
 
Podaj fraze:
do góry start | mapa serwisu
2002-2009 Copyright Blazusiak Racing. All Rights Reserved. projekty internetowe sarka.pl