Tadeusz TADDY Błażusiak - Oficjalna Strona

Tadeusz Błażusiak absolutnie zdominował pierwszą rundę Pucharu Świata w Sheffield, Wielka Brytania.

Tadeusz Błażusiak, zawodnik fabryczny KTM i niedawny triumfator Mistrzostw USA w endurocrossie, znów stanął na najwyższym stopniu podium. Taddy zdominował GP Wielkiej Brytanii, czyli pierwszą rundę halowego Pucharu Świata w enduro. Zawody odbyły się w Sheffield.

Taddy broni tytułu wicemistrzowskiego, który zdobył rok temu w tej serii. Na liście startowej znaleźli się wszyscy najlepsi zawodnicy świata - Knight, Brown, Meo, Cervantes (zeszłoroczny zwycięzca PŚ), Jarvis czy 7-krotny mistrz świata w trialu Lampkin.

Tadeusz nie dał szans utytułowanym rywalom, pokazując, że jest w życiowej formie. Już podczas czasówki Polak pokazał, jak szybko potrafi jeździć - czas najlepszego okrążenia miał szybszy o prawie 4s od drugiego Knighta!

Zawdy składały się z trzech wyścigów finałowych. Wszystkie trzy padły łupem Błażusiaka, który wygrał je w sposób bezapelacyjny. Choć Taddy nie starał się o wygraną za wszelką cenę, bez problemu pokonał przeciwników, gdyż unikał błędów i wywrotek. Pokazał, że jest w mistrzowskiej formie.

Tadeusz wygrał od kwalifikacji po wszystkie 3 finały!