Tadeusz TADDY Błażusiak - Oficjalna Strona  


Indoor Enduro w Barcelonie - czwarta wygrana Błażusiaka!

2010.01.31 Barcelona

„To dla mnie idealny sezon"

Aby móc podziwiać najlepszych na świecie zawodników wyścigów enduro do hali Palau Sant Jordi przybyło prawie 11 000 kibiców. Tadek Błażusiak, tak jak zapowiedział przed ostatnimi zawodami Halowego Pucharu Świata Enduro, które odbyły się wczoraj w Barcelonie, pokazał, że swoją pracę potrafi wykonywać dobrze, jak mało kto. Taddy, pomimo że zdobył już tytuł mistrzowski na rundę przed końcem tegorocznych rozgrywek IEWC, walczył do końca i stał się zwycięzcą wszystkich czterech eliminacji.

Pierwszy bieg wygrał David Knight, drugi był Tadek Błażusiak, a trzecie miejsce wywalczył reprezentant gospodarzy David Gibert. Kiepsko pojechał największy rywal i zespołowy kolega naszego zawodnika, Ivan Cervantes. Hiszpan pierwszy wyścig ukończył dopiero na 10. pozycji. W drugim biegu inicjatywę przejął Taddy i to on pierwszy przekroczył linię mety. 12 punktów za drugie miejsce i 10 oczek za trzecie zdobyli odpowiednio Cervantes i Knight. Trzeci finałowy wyścig najlepiej przejechał Ivan Cervantes. Tuż za nim metę przekroczył Tadek Błażusiak, a pierwszą trójkę zawodników zamknął reprezentant Wielkiej Brytanii David Knight.

Ostatecznie najlepszym zawodnikiem IV rundy IEWC 2010 okazał się Tadeusz „Taddy" Błażusiak, który w Barcelonie zgromadził 39 punktów. Drugie pudło na podium, z wynikiem 35 oczek wywalczył Knight, a nagrodę za trzecie miejsce zgarnął Cervantes. Oto, co powiedział nowotarżanin z zespołu fabrycznego KTMa po zakończeniu zawodów w Barcelonie.

„Do pierwszego finału startowałem z pierwszej bramki. Tuż za nią znajdował się duży, płaski kamień, na którym podczas startu ześlizgnęło mi się koło i musiałem gonić całą resztę. Dojechałem do mety jako drugi, także byłem bardzo zadowolony z tego miejsca. W drugim wyścigu miałem świetny start. Od samego początku jechałem na pierwszej pozycji i tak już dojechałem do mety. W trzecim finale było trochę walki, ale też ukończyłem go na 2. miejscu, tuż za Cervantesem. Ogólnie wygrałem zawody. Jestem strasznie zadowolony z tego i cieszę się, że udało mi się wygrać całe mistrzostwa. Cóż mogę dodać, to dla mnie idealny sezon."

zródło: www.scigacz.pl

 


 

Wyniki Grand Prix Barcelona 2010:

1. Tadeusz Błażusiak POL - KTM
2. David Knight GBR - KTM
3. Ivan Cervantes ESP - KTM
 

Wyniki Pucharu Świata Indoor Enduro 2010:

1. Tadeusz Błażusiak POL - KTM
2. Ivan Cervantes ESP - KTM
3. Joakim Ljungren SWE - Husaberg

Taddy Blazusiak World Champion 2010

Taddy Blazusiak World Champion 2010

Puchar_Świata_Barcelona_2010_Tadeusz_Taddy_Błażusiak

KTM
Odzież Robocza
Red Bull
Airoh com
TCX BOOTS
FOX EUROPE
SCOTT USA
UNDER ARMOUR
 
Podaj fraze:
do góry start | mapa serwisu
2002-2009 Copyright Blazusiak Racing. All Rights Reserved. projekty internetowe sarka.pl