Tadeusz TADDY Błażusiak - Oficjalna Strona  


Taddy Blazusiak Media Service ‘10

US Endurocross, Rnd 1, Las Vegas, 17.7.2010

 

Błażusiak liderem Mistrzostw Ameryki 2010 !

Tadeusz Błażusiak  rozpoczął sezon Mistrzostw Ameryki 2010 od zdecydowanego zwycięstwa.  To było perfekcyjne pociągnięcie na drodze do obrony zeszłorocznego tytułu.  Tadeusz zdominował  finał składający się z dziesięciu okrążeń i pewnie rozpoczął sezon.

Błażusiak poleciał do USA po bardzo udanych startach w Europie (zdobycie Pucharu Świata 2010 + zdobycie Mistrzostwa Erzberg 2010). Tadeusz wygrał wszystkie pojedynki na torze w Vegas z wyjątkiem „czasówki” na treningu, podczas której na jednym z zakrętów zaklinował się w kamieniach tracąc kilka sekund i wjeżdżając na metę na czwartej pozycji.  Kolejny bieg Tadeusz wygrał bez większych problemów zapewniając sobie miejsce w finale.

W biegu finałowym Błażusiak był autorem perfekcyjnego startu i prowadził już w pierwszym zakręcie.  Pierwsze okrążenie było miejscem bitwy Błażusiaka z Geoffem Aronem (10-cio krotnym Mistrzem USA), Polak wyszedł z tego pojedynku zwycięsko a kolejne 9 okrążeń posłużyło mu do stworzenia dystansu który w konsekwencji zapewnił mu najwyższe miejsce na podium dając Błażusiakowi prowadzenie w mistrzostwach już od pierwszego startu.

Runda nr 2 odbędzie się 14-go sierpnia w Oklahomie.

Tadeusz Błażusiak: „ Oczywiście jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa,  ale najbardziej cieszę się z faktu że w finale nie popełniłem żadnego błędu.  Jedyne co mogłem zrobić lepiej to „czasówka” podczas treningu, gdzie zaklinowałem się w zakręcie i straciłem 3 lub 4 sekundy, ale to był jedyne „zająknięcie”.  Troszkę zajęło mi przestawienie się na styl Endurocross, szczególnie ze względu na fakt iż  tor był dość wąski i bardzo wymagający technicznie.  Na początku zaatakowałem zbyt mocno  i zbyt szybko, następnie musiałem minimalnie zwolnić i uważnie realizować założony plan do linii mety każdego biegu, nie popełniając błędów. 
Finał był po prostu perfekt.  Pierwszy wyszedłem z bramki startowej, wiedziałem że to będzie bardzo istotny czynnik w drodze po zwycięstwo,  następnie stoczyłem „ bitwę” z Aronem podczas pierwszego okrążenia.  W kolejnych okrążeniach skupiłem się nad stworzeniem bezpiecznej przewagi.  9 z 10 finałowych okrążeń wykręciłem w tym samym czasie, tak więc moja regularność jest na dobrym poziomie.  Mój niedawno „skasowany” bark ogromnie bolał przez całą noc ale na całe szczęście mimo bólu byłem w stanie odpowiednio mocno trzymać kierownicę. Oczekiwałem na start w USA przez długie miesiące, dlatego jestem niezmiernie zadowolony ,że jestem liderem Mistrzostw.

 
Wyniki - Endurocross 2010, Runda 1
 

1.Tadeusz Błażusiak (POL-KTM Enduro Factory Team)
2.Geoff Aaron (USA-Christini/KTM)
3.Cory Graffunder (CAN-Husqvarna)

KTM
Odzież Robocza
Red Bull
Airoh com
TCX BOOTS
FOX EUROPE
SCOTT USA
UNDER ARMOUR
 
Podaj fraze:
do góry start | mapa serwisu
2002-2009 Copyright Blazusiak Racing. All Rights Reserved. projekty internetowe sarka.pl