Tadeusz TADDY Błażusiak - Oficjalna Strona  491

660 kolarzy wyruszyło w piątek z nowotarskiego rynku do Bukowiny Tatrzańskiej w wyścigu Tour de Pologne Amatorów. Na starcie nie zabrakło gwiazd polskiego sportu – Ryszarda Szurkowskiego, Dariusza Michalczewskiego i Tadeusza Błażusiaka.

 

 

 Na jednoślad, lecz bez silnika przesiadła się największa obecnie gwiazda podhalańskiego sportu - Tadeusz Błażusiak. Nie często odwiedza rodzinne strony. Cały rok jest w rozjazdach. Nic więc dziwnego, że oblegany był przez przyjaciół. Skorzystałem z okazji pogawędzić z nim nie tylko o sporcie motocyklowym, w którym nie ma sobie równych na świecie ( niebawem obszerny wywiad z Tadeuszem Błażusiakiem, udzielony specjalny dla Sportowego Podhala). Zgrania co tylko możliwe jest do zgarnięcia. W trialu osiem razy sięgał po koronę mistrza Polski, wywalczył mistrzostwo Europy i będąc ósmym zawodnikiem świata przerzucił się na enduro ekstremalne. Tutaj już nie ma sobie równych. Grubymi literami wpisał się na karty historii enduro. Nikt bowiem przed nim nie wygrał cztery razy z rzędu Erzberg Rodeo, najbardziej ekstremalnego rajdu w Europie. Jest zdobywcą Pucharu Świata i mistrzem Ameryki.

- Jak po ogień wskoczyłem do kraju, by odwiedzić najbliższych – mówi. – Za tydzień startuję w Stanach Zjednoczonych w drugiej eliminacji mistrzostw Ameryki. Wczoraj na kolacji dowiedziałem się, że w moim rodzinnym mieście odbywa się ciekawa impreza, w dodatku na szczytny cel. Długo się nie zastanawiałem. Trenuję na rowerze, ale nie jestem kolarzem. Niemniej chętnie pokonam 40 kilometrów. Podobno są góry, więc na pewno będzie się coś działo. Adrenalina w moim sporcie to codzienność. Tym razem ścigać będę się bez ciśnienia, które towarzyszy mi z każdym startem.

Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach – Fitness ( dla mniej doświadczonych; licząca 21 km) i Sport (doświadczonych kolarzy; ponad 40 km). Na starcie pojawili się politycy – Wojciech Olejniczak i Marek Siwiec. Na trasę wyruszyła również aktorka Joanna Jabłczyńska.

 

źródło: www.sportowepodhale.pl

Tekst Stefan Leśniowski
Zdjęcia Mateusz Leśniowski i blazusiak.com

 Tadeusz Blazusiak Tour de Pologne

 

Tadeusz Blazusiak Tour de Pologne

Tadeusz Blazusiak Tour de Pologne

Tadeusz Blazusiak Tour de Pologne

KTM
Odzież Robocza
Red Bull
Airoh com
TCX BOOTS
FOX EUROPE
SCOTT USA
UNDER ARMOUR
 
Podaj fraze:
do góry start | mapa serwisu
2002-2009 Copyright Blazusiak Racing. All Rights Reserved. projekty internetowe sarka.pl