Tadeusz TADDY Błażusiak - Oficjalna Strona  


 

Tadeusz Błażusiak zwycięzcą finału w Las Vegas i zdobywcą tytułu Mistrza Ameryki 2010 !!!

Tadeusz Błażusiak obronił swój tytuł z 2009 roku zdobywając tytuł Mistrza Ameryki 2010.  Można powiedzieć, że wielki finał w Vegas był perfekcyjny w wydaniu Błażusiaka.  Głównym celem Polaka było zdobycie tytułu co uczynił w pięknym stylu dominując podczas całych zawodów i zasłużenie stając na najwyższym stopniu podium.

Tadeusz wykręcił najszybszy czas na sesji treningowej pokazując tym samym że jest gotowy na zdobycie mistrzostwa. Kolejnym krokiem było wygranie wyścigu kwalifikacyjnego, co Błażusiak uczynił bezbłędnie. Wygranie kwalifikacji zapewniło Polakowi tytuł mistrzowski (dzięki 21-no punktowej przewadze wypracowanej podczas całego sezonu).

Tadeusz pewnie wystartował w wielkim finale (tytuł miał już „w kieszeni”).  Po wyjściu z bramek startowych Błażusiak szybko wysunął się na prowadzenie po czym konsekwentnie powiększał przewagę nad rywalami.  Mimo presji którą w początkowej fazie wyścigu wywierał na Tadeuszu jego najbliższy rywal w walce o mistrzostwo – Geoff Aaron (USA), Tadeusz pewnie utrzymał prowadzenie i pierwszy zobaczył linię mety zapewniając sobie drugi z rzędu tytuł Mistrza Ameryki.

Tadeusz prosto z USA leci do Europy gdzie w następny weekend (27 listopada) będzie bronił tytułu Mistrza Świata 2010 startując w pierwszej rundzie Mistrzostw Świata Enduro 2011 w Genui.

Tadeusz Błażusiak: „ Jestem niezmiernie szczęśliwy i zadowolony z przebiegu finału w Vegas. Byłem trochę zawiedziony podczas ostatnich zawodów gdzie nie udało mi się zapewnić sobie tytułu mistrzowskiego ale Las Vegas jest chyba najlepszym miejscem do przypieczętowania mistrzostwa.  Czułem się pewnie od samego startu i wiedziałem że nie mogę sobie pozwolić na żadne błędy, szczególnie że ostrożna jazda nie jest w moim stylu. Głównym celem było przypieczętowanie mistrzostwa kolejnym zwycięstwem. Cały wieczór przebiegał bardzo dobrze.  Dobrym początkiem było wykręcenie najszybszego czasu podczas sesji treningowej. Następnie wygranie kwalifikacji, które zapewniło mi tytuł mistrzowski, spowodowało że nie mogłem doczekać się wielkiego finału.  Finał przebiegł bez niespodzianek, dobrze wystartowałem z bramek i szybko przesunąłem się na pozycję lidera.  Kolejnym zadaniem było konsekwentne kręcenie dobrych czasów podczas kolejnych okrążeń, unikanie błędów i oddalanie się od rywali.  Zdobycie kolejnego tytułu Mistrzostw Ameryki jest pięknym przeżyciem. Chciałem podziękować wszystkim którzy mnie wspierali, moim sponsorom, mojemu mechanikowi i fanom którzy dopingowali mnie podczas każdej rundy mistrzostw.  Teraz lecę prosto na pierwszą rundę Mistrzostw Świata do Genui, dlatego świętowanie zdobycia tytułu muszę troszkę odłożyć”.

Wyniki 6-tej rundy Mistrzostw Ameryki 2010
1. Tadeusz Błażusiak (POL - KTM Enduro Factory Team)
2. Geoff Aaron (USA - Christini/KTM)
3. Cody Webb (USA - Gas Gas)
4. Mike Brown (USA - KTM)
5. Colton Haaker (USA - Kawasak

 
Finał Mistrzostw Ameryki 2010
 
1.Tadeusz Błażusiak (POL - KTM Enduro Factory Team)
2.Geoff Aaron (USA - Christini/KTM)
3.Justin Soule (USA - Kawasaki)
4.Cory Graffunder (CAN - Husqvarna)
5. Kyle Redmond (USA - Kawasaki)
 
 

 

Taddy Blazusiak AMA Champion 2010 

oglądnij newsa na KTM.com

 

 

 

 

KTM
Odzież Robocza
Red Bull
Airoh com
TCX BOOTS
FOX EUROPE
SCOTT USA
UNDER ARMOUR
 
Podaj fraze:
do góry start | mapa serwisu
2002-2009 Copyright Blazusiak Racing. All Rights Reserved. projekty internetowe sarka.pl