Tadeusz TADDY Błażusiak - Oficjalna Strona  


   
08 Sierpień 2004 - Anglia, Hawkstone Park
Tadeusz Błażusiak Mistrzem Europy !!!

Tadeusz został Mistrzem Europy seniorów w trialu motocyklowym. Polak wygrał przedostatnią eliminację rozegraną w Anglii w Hawkstone Park i w klasyfikacji generalnej ma tak dużą przewagę, że mógłby nie startować w ostatniej tegorocznej eliminacji 22 sierpnia w Krakowie.
kliknij aby powiększyć
 
Mistrzostwa Europy są rozgrywane od 16 lat. W tym czasie wygrywali niemal zawsze Hiszpanie. Tylko dwóm zawodnikom udało się przełamać ich hegemonię: aktualnemu mistrzowi świata, niepokonanemu od siedmiu lat w mistrzostwach świata Brytyjczykowi Dougowi Lampkinowi (1993 rok) oraz w tym sezonie Tadeuszowi Błażusiakowi.

Tadeusz Błażusiak pierwsze punkty w mistrzostwach Europy zdobył zaledwie trzy lata temu. W zeszłym sezonie wywalczył wicemistrzostwo świata juniorów i wicemistrzostwo Europy seniorów. W tym sezonie jest także 11. w mistrzostwach świata seniorów.

W przyszłym sezonie nie zobaczymy Tadeusza Błażusiaka w mistrzostwach Europy. Regulamin FIM (Międzynarodowa Federacja Sportów Motorowych) mówi, iż zwycięzcy mistrzostw Europy nie wolno startować w tych zawodach, dotyczy to zarówno rajdów samochodowych jak i motocyklowych. Mistrz Europy automatycznie musi przenieść się do rozgrywek o Mistrza Świata - tam może już jeździć do końca swojej kariery.
Tadeusz Błażusiak po zawodach w Hawkstone Park:

 
"To jeden z najpiękniejszych dni w moim życiu. Rajd był stosunkowo łatwy, ale przez to trudny. Trzeba było uważać, by nie popełnić prostych błędów. Na szczęście na piaszczystej, mulistej trasie jechało mi się dobrze i wygrałem. Zaczynałem jeździć w wieku pięciu lat. Tak więc szesnaście lat ciężkiej pracy nie poszło na marne."
   
   
   
 Wyniki:
Miejsce ZAWODNIK PAŃSTWO Punkty karne
1. Tadeusz BŁAŻUSIAK Polska 15
2. Ian AUSTERMUHLE Anglia 18
3. Michele ORIZIO Włochy 21

Szczegółowa tabela wyników - kliknij tutaj
Full Results Hawkstone Park
   
KTM
Odzież Robocza
Red Bull
Airoh com
TCX BOOTS
FOX EUROPE
SCOTT USA
UNDER ARMOUR
 
Podaj fraze:
do góry start | mapa serwisu
2002-2009 Copyright Blazusiak Racing. All Rights Reserved. projekty internetowe sarka.pl