Tadeusz TADDY Błażusiak - Oficjalna Strona

08 Styczeń 2005 - Anglia, Sheffield
World Indoor Trial Championship start sezonu 2005

Tadeusz Błażusiak zajął 7. miejsce w pierwszej eliminacji mistrzostw świata w trialu motocyklowym w hali. Zawody zostały rozegrane w Sheffield, przy udziale kompletu (8,5 tys.) publiczności.
niebawem galeria zdjęć
zobacz galerię zdjęć

Zawody wygrał kolega Błażusiaka z teamu Gas Gas - Hiszpan Adam Raga (zeszłoroczny mistrz świata w hali), drugi był Hiszpan Albert Cabestany, a trzeci mistrz świata w trialu motocyklowym na otwartym powietrzu Japończyk Takahisa Fujinami.

Tadeusz - zawodnik teamu Kegel-Błażusiak, fabryki motocykli Gas Gas i Automobilklubu Krakowskiego - był zadowolony ze swego startu. Zaledwie 3 punkty zabrakło mu do 6. miejsca, które zajmował Hiszpan Jeroni Fajardo, mistrz Europy 2002.
Tadeusz Błażusiak po zawodach w Sheffield:

"To był bardzo udany start" - powiedział Tadeusz Błażusiak, aktualny mistrz Starego Kontynentu. - "Wystartowałem dzięki specjalnemu zaproszeniu od jednego z organizatorów imprezy, Byrtyjczyka Douga Lampkina, 7-krotnego mistrza świata. Odcinki były trudne, chwilami niebezpieczne, trzeba było wyskakiwać bardzo wysoko. Trasę projektował Martin Lampkin, ojciec Douga. Dzięki temu była bardzo ciekawa."