Tadeusz TADDY Błażusiak - Oficjalna Strona  


   
03 Grudzień 2004 - Hiszpania, Les Basses
Tadeusz Błażusiak rekordzistą Guinnessa

Tadeusz Błażusiak - mistrz Europy w trialu motocyklowym - nieoficjalnie pobił rekord Guinnessa w skoku wzwyż na motocyklu. Polak poprawił dotychczasowy rekord już w pierwszej próbie, i to aż o 40 cm! Tym samym wygrał cały konkurs.
wejdz do galerii zdjec
zobacz galerię zdjęć
Zawody w skoku wzwyż na motocyklu trialowym odbyły się w Les Basses w Hiszpanii podczas Gas Gas Party, czyli dorocznej fiesty motocyklowej organizowanej przez fabrykę Gas Gas. 21-letni Tadeusz na zaproszenie organizatorów wziął udział w zawodach. Rywalizował m.in. z Hiszpanami - Adamem Ragą (aktualny mistrz świata w trialu w hali), dotychczasowym rekordzistą Guinnessa w tej dyscyplinie Jeronim Fajardo i Jordim Pasquetem. Zawody oglądały tysiące kibiców.

Tadeusz Błażusiak po zawodach:

 
"W pierwszej próbie skoczyłem na wysokość 5 metrów 60 cm, poprawiając rekord o 40 cm - powiedział Tadeusz. - Zawody zostały zakończone, gdyż organizatorzy nie przewidzieli, że ktoś może skoczyć tak wysoko i nie mieli wyższych tyczek, na których można by umieścić poprzeczną belkę. Jestem bardzo szczęśliwy, nie tylko wygrałem zawody, ale jeszcze nieoficjalnie pobiłem rekord. W związku z moim wyczynem nie jest wykluczone, że będę go próbował pobić oficjalnie w Polsce, by zostać zarejestrowanym w księdze rekordów Guinnessa."
   
   
   
Rekord jest nieoficjalny. W związku z tym Tadeusz Błażusiak, który wraca własnie do Polski z Hiszpanii, zamierza powtórzyć próbę jego bicia.
   
KTM
Odzież Robocza
Red Bull
Airoh com
TCX BOOTS
FOX EUROPE
SCOTT USA
UNDER ARMOUR
 
Podaj fraze:
do góry start | mapa serwisu
2002-2009 Copyright Blazusiak Racing. All Rights Reserved. projekty internetowe sarka.pl